Archiv aktualit 2016

Dne 6. 8. 2016 proběhl na střelnici v Nové Vsi u Nepomuka již 7. ročník tradičního závodu

O putovní pohár MS Pošumaví Vojovice pro členy MS, rodiny členů a zvané hosty. Závodu se zúčastnilo 10 členů spolku, 18 hostů, 9 žen a 3 děti. Domácí, hosté i dvě ženy stříleli v rozsahu 10 terčů lovecký parcour, 10 terčů automatický trap, 10 terčů zajíc na průseku + bažant, 5 ran vzduchovou pušku na papírový terč a 5 ran na střelnici se sklopnými terči divočáka. Zbylé ženy a děti střílely 10 ran na redukovaný malorážkový terč srnce, 5 ran na sklopné terče divočáka a 5 hodů tenisovým míčkem. Děti navíc malovaly obrázek s mysliveckou tématikou. Celé odpoledne na střelnici se neslo v duchu přátelského setkání s mysliveckými kamarády, k čemuž jistě přispělo i skvělé občerstvění o které se postarali tradičně předseda spolku Vladimir Zelenka a Lenka Čivišová. Během dne byl připraven i vložený závod do třetí chyby jehož vítězem se stal Jan Houlík. Vítězem hlavního závodu v kategorii domácí a tím i držitelem putovního poháru pro rok 2016 se stal Marek Bartoš (31), 2. místo obsadil František Časta (29), 3. místo Jaroslav Čiviš (25). V kategorii hostů zvítězil skvělým výkonem Václav Opl ml. (35, MS Lovčice), 2. Milan Matějka (28, MS Nepomuk), 3. místo Jan Houlík (27, MS Oselce). V kategorii žen zvítězila Vlastimila Soukupová (14), 2. místo Lenka Čivišová (7), na 3. místě se umístila nejlepší z žen ve střelbě vzduchovou puškou Pavlína Týmlová (85 ze 100 srnec, 5 divočáků). V kategorii dětí zvítězil Vašík Bejček, 2. místo Adéla Strnadová, 3. místo Anička Bejčková. Všem zúčastněným patří obrovské poděkování. Jedinou kaňkou je nezájem domácích členů o tuto akci, přestože bezpečné zacházení se střelnou zbraní a střelecký um by měl patřit k výsadám každého slušného myslivce.

Dne 11.6.2016 proběhl na střelnici v Nové Vsi již popáté brokový závod mysliveckého sdružení Nepomuk O putovní pohár starosty města Nepomuk - 13. ročník. Za krásného slunečného počasí se sešlo na střelnici celkem 51 střelců a střelkyň. Rozsah závodu byl 2x10 terčů automatický trap. Během dne bylo střelcům umožněno využít opravné položky. Vítězem závodu a tím i držitelem putovního poháru se stal Vaclav Vaněk ml. (19) - MS Lověna Žinkovy, 2. místo obsadil František Časta (19) - MS Pošumaví Vojovice, 3. místo Václav Houlík (18) - MS Oselce. Vítězem vloženého závodu ve střelbě na zajíce na průseku se stal Vaclav Vaněk ml. (10). Poháry střelcům předal starosta města Nepomuk Ing. Jiří Švec.

Dne 15. 5. 2016 proběhl na střelnici v Nové Vsi poslední ze čtyř veřejných závodů na automatickém trapu, naplánovaných v letošní střelecké sezoně. Své střelecké dovednosti poměřilo celkem 36 závodníků. Silný vítr si pohrával s terči a znesnadňoval podmínky pro sportovní střelbu. Přesto se podařilo Petru Nováčkovi nastřílet po jedné čisté položce. Účat ve finále, stříleném na 20 terčů po jedné ráně, si zajitli pánové: Zeman (38), Salák (37), Nováček (37), Racek (36), Hodan (35), Andrýs (35).  Vítězem závodu se stal suverénně Milan Zeman 56 (38+18), 2. místo po rozstřelu Luděk Salák 53 (37+16+1), 3. místo Petr Nováček st. 53 (37+16+0), 4. místo Petr Racek 51 (36+15), 5. místo po rozstřelu Jiří Hodan 50 (35+15+2), 6. místo Stanislav Andrýs 50 (35+15+1). Střelcům na předních místech byly předány poháry a hodnotné ceny.

Dne 17. 4. 2016 proběhl na střelnici v Nové Vsi třetí jarní závod letošní sezony. Tentokrát se střílelo již druhým rokem O pohár starosty obce Neurazy. Ranní přeháňky a chladné počasí se podepsaly na nižší účasti střelců, než tomu bylo na prvních dvou závodech. Nakonec se na střelnici sešlo celkem 34 závodníků. Skvělý výkon v základní části předvedl Petr Nováček, který si do finále nesl nástřel 39 terčů. Účast ve finálové položce si dále zajistili pánové: Zeman, Racek, Kočí, Bém a Semrád. Po krásném finále stříleném na kouřové terče Flash byl znám vítěz závodu Petr Nováček 56 (39+17), 2. místo po rozstřelu obsadil Milan Zeman 54 (37+17), 3. místo Josef Bém 54 (35+19), 4. místo Petr Racek 53 (36+17), 5. místo Josef Semrád 50 (35+15), 6. místo Petr Kočí 50 (35+15). Střelcům na předních místech předal poháry a hodnotné ceny starosta obce Neurazy pan Miroslav Hrubý.

Dne 27. 3. 2016 pokračovala střelecká sezona na střelnici v Nové Vsi druhým jarním závodem v rozsahu 2x20 terčů automatický trap + finále za účasti 52 střelců. Za krásného slunečného počasí byly k vidění skvělé sportovní výkony. Dvě čisté položky v základní části závodu předvedl Milan Zeman, jednu čistou položku + 19 terčů Jan Tolar, dále po jedné čisté položce Jiří Trepka. Účast ve finále si zajistili pánové: Zeman (40), Tolar (39), Říha (38), Časta (36), Váchal st. (36), Kydlíček (36). Vítězem závodu se stal suverénním výkonem Milan Zeman (40+18), Druhé místo si v rozstřelu zajistil Jiří Říha (38+15+4), 3. místo Jan Tolar (39+14+3), 4. místo Jiří Váchal st. (36+17), 5. místo domácí střelec František Časta (36+16), na 6. místě Pavel Kydlíček (36+15). Pro střelce na předních místech byly připraveny poháry a hodnotné ceny.

Dne 5. 3. 2016 byla zahájena na střelnici v Nové Vsi střelecká sezona prvním jarním závodem v rozsahu 2x20 terčů automatický trap + finále za účasti 48 střelců. Počasí sportovní střelbě přálo a vyhnuly se nám dešťové i sněhové přeháňky hlášené meteorology. Rychlé a náročné terče řádně prověřili um střelců. Tentokrát se nikomu ze střelců nepodařilo nastřílet čistou položku a nejlepším výkonem byly dvě 19, které předvedli pánové Nováček a Štandera. Účast ve finálové položce , střílené na terče  Flash, si zajistili pánové: Nováček (37), Kubal (36), Hodan (36), Říha (36), Štandera (35), Andrýs (35). Po krásném finále byl znám vítěz závodu Jiří Říha (36+17) , 5. místo obsadil Stanislav Andrýs (35+15), 6. místo Vladimir Štandera (35+13). O 2. až  4. místě rozhodoval rozstřel. První rozstřel opustil na 4. místě místě Petr Nováček (37+15), dále na 3. místě Jiří Hodan (36+16), 2. místo obsadil Zdeněk Kubal (36+16). Pro střelce na předních místech byly připraveny poháry a hodnotné ceny.

Myslivecký spolek a SSK Pošumaví Vojovice přejí svým členům a příznivcům brokové střelby krásné Vánoce a mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2016 !