Archiv aktualit 2014

Dne 20. 9. 2014 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice již 5. ročník soutěže ,,O přeborníka sdružení´´ v brokové střelbě pro členy mysliveckého sdružení, rodiny členů a zvané hosty. Závod byl vypsán v rozsahu 10 terčů lovecký parkúr, 10 terčů zajíc na průseku + bažant, 10 terčů automatický trap + 10 ran vzduchovou puškou (5 ran na sklopná prasátka, 5 ran na papírové terče). Soutěže se v kategorii domácích zúčastnilo 10 střelců, v kategorii hosté 11 střelců a v kategorii žen 6 střelkyň. Závod probíhal za krásného počasí a skvělé přátelské nálady. Výkony střelců byly na skvělé úrovni. Vítězem kategorie domácí, tím i držitelem putovního poháru za rok 2014, se stal František Časta s nástřelem 37 terčů ze 40. 2. místo obsadil Jaroslav Čiviš (34), 3. místo Milan Kotlan (33), 4. místo Marek Bartoš (30), 5. místo Václav Hora (26), 6. místo Vladimír Březák (23). Vítězem kategorie hosté se stal Jan Koval ml. (35), 2. místo Jiří Sedláček (33), 3. místo Lukáš Zajíc (32), 4. místo Robert Krejčí (28), 5. místo Jiří Volf (27), 6. místo Jiří Berkovec st. (27). Vítězkou kategorie ženy se stala skvělým výkonem 21 terčů ze 40 Lenka Čivišová, 2. místo obsadila Míša Častová, 3. místo Anička Bejčková. Poděkování patří všem zúčastněným, Lence Čivišové za přípravu skvělého občerstvění a Vladimíru Březákovi a Jiřímu Berkovcovi ml. za večerní posezení při harmonice a kytaře. Všichni se již těšíme na příští 6. ročník.

Dne 10. 8. 2014 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice veřejný brokový závod na 2x20 terčů automatický trap + finále. Závodu se zúčastnilo celkem 38 střelců. Po napínavém finále se stal vítězem závodu Petr Racek, 2. místo obsadil Jiří Frenkl, 3. místo Jan Tolar, 4. místo Luděk Salák, 5. místo Jaroslav Hromada, 6. místo Jindřich Kubík.

Dne 29. 6. 2014 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice veřejný brokový trojboj v rozsahu 15 terčů lovecký parcour, 15 terčů automatický trap a 10 terčů na dvojustřelech zajíc na průseku + bažant. Závodu se zúčastnilo celkem 29 střelců. Závod začal položkou loveckého parcouru na pěti stanovištích. Na každém stanovišti byl připraven jeden jednotlivý terč a jeden dvoustřel. Obtížnost této disciplíny spolu s deštivým počasím byly znát z dosažených nástřelů. Po odstřílení každé z disciplín měli střelci možnost opravné položky. Po odstřílení 15-ti terčů na automatickém trapu se již střelci mohli přesunout na poslední z disciplín. Zajíc na průseku byl vylepšen o terč bažanta letícího zhruba 1m nad zemí. Tato disciplína důkladně prověřila střelecký um všech zúčastněných. Po sečtení všech výsledků vznikly dvě dvojice které svedly rozstřel o 1. a 2. místo a o 3. a 4. místo. Rozstřel byl proveden na zajíci na průseku a bažantu. Vítězem závodu se stal zaslouženě Martin Čechura 12+14+10 (36), 2. místo obsadil Josef Barva 12+15+9 (36), 3. místo  Jiří Frenkl 13+13+9 (35), 4. místo Václav Kotrbáček 13+14+8 (35), 5. místo domácí střelec František Časta 11+14+9 (34), 6. místo Jindřich Kubík 12+14+8 (34).

Dne 7. 6. 2014 uspořádalo myslivecké sdružení Nepomuk XI. ročník střelby na asfaltové terče o putovní pohár starosty města Nepomuk. Závod byl vypsán v rozsahu 2x10 terčů AT. Za krásného letního počasí se závodu zúčastnilo 52 střelců a svojí účastí ozdobily závod čtyři ženy. Výsedky ze základní části závodu si bylo možno zlepšit v jedné opravné položce. Vítězem závodu se stal zaslouženě skvělým střeleckým výkonem Miroslav Šmrha mladší (19), 2. Vojtěch Matějka (18), 3. Václav Vaněk mladší (18). V kategorii žen 1. Martina Vondrysková (11), 2. Jana Šelmátová (4), 3. Lenka Čivišová (4). Pro každého střelce byly připraveny věcné ceny. Pro zkrácení dlouhé chvíle byl pro střelce připraven vložený závod v loveckém parkuru ve střelbě na zajíce na průseku a terč bažanta. Vítězem vloženého závodu se stal Pavel Kydlíček, 2. Václav Vaněk mladší, 3. P. Michálek mladší. Poděkování patří členům MS Nepomuk a MS Pošumaví Vojovice za zajištění skvělé střelecké akce.

Dne 25. 5. 2014 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice veřejný brokový závod na 2 x 20 terčů automatický trap + finále. Závodu se zúčastnilo celkem 37 střelců. Počasí nám přálo a za krásného slunečného dne nám střelecký den rychle utíkal. Výkony střelců byly velice vyrovnané. Po odstřílení základní části si první místo do finálové položky zajistil Miloslav Šindelář s nástřelem 37 terčů ze základní části. Dále pánové Frenkl a Nováček s 35 terči. O zbylá tři finálová místa svedlo celkem 7 střelčů rozstřel. Místo do finálové položky si z rozstřelu zařídili pánové Andrýs, Racek a Kučera. Finálová položka opět zamíchala pořadím ze základní části. Po odstřílení položky stále nebyl znám vítěz. Z rozstřelu o první místo vzešel vítěz závodu Miloslav Šindelář 37+15 (52), 2. místo obsadil Václav Kučera 34+18 (52), 3. místo Petr Racek 34+17 (51), 4. místo Jiří Frenkl 35+15 (50), 5. místo Petr Nováček 35+13 (48), 6. místo Stanislav Andrýs 34+10 (44).

Dne 27. 4. 2014 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice veřejný brokový trojboj v rozsahu 15 terčů lovecký parcour, 15 terčů automatický trap, 10 terčů zajíc na průseku. Závodu se zúčastnilo celkem 34 střelců. Po zahájení střelecké akce se první runda odebrala na stanoviště loveckého parcouru, kde bylo připraveno pět střeleckých stanovišť. Na každém stanovišti se střílel jeden jednotlivý terč a jeden dvojstřel. Pro střelce byly připraveny různé typy terčů jako mini, midi, zajíc a standard, pouštěné celkem z pěti vrhaček. Počasí nám přálo, vítr nefoukal, pro střelce ideální počasí. Po odstřílení všech položek na LP byla střelnice přestavěna na položky automatického trapu. Po odstřílení položky na AT se střelci přesunuli na stanoviště zajíce na průseku. Zajíc se střílel ze tří stanovišť na jednu ránu, což bylo pro některé střelce velmi obtížné. Střelcům byla nabídnuta možnost opravných položek ve všech disciplínách, čehož bylo hojně využito. Po sečtení všech výsledků, kdy při shodném nástřelu rozhodovala lepší položka ZJ, poté LP vzešel suverénně jako vítěz závodu pan Kotrbáček s nástřelem 39 terčů ze 40ti možných, 2. místo obsadil pan Kučera (38), 3. místo si v rozstřelu vystřílel pan Kubík (37), 4. místo pan Trepka ml. (37), 5. místo pan Elšlégr (36), 6. místo pan Frenkl (36). Poděkování patří všem střelcům za sportovní vystupování a členům MS Vojovice za zajištění akce.

Dne 6. 4. 2014 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice veřejný brokový závod na 2 x 20 terčů automatický trap + finále. Závodu se zúčastnilo rekordních 64 střelců. Podmínky pro brokovou střelbu byly obtížné, chvílemi si silný vítr zahrával s dráhou letu terčů, přesto se povedlo pánům Elšlégrovi, Nováčkovi a Bachtíkovi nastřílet po jedné čisté položce, tedy 20 terčů. Vstupenkou do finálové položky byl nástřel vyšší než 36 terčů ze 40ti možných. První místo do finálové položky obsadil pan Nováček s nástřelem 38 terčů ze základní části. Dále Bachtík, Hrubý, Štandera, Vondryska a Vávra. Finálová položka zcela zamíchala pořadím ze základní části. Po skvělém finále, stříleném na jednu ránu, se stal vítězem závodu Karel Vávra 36+19 (55), 2. místo obsadil Jaroslav Bachtík 37+16 (53), 3. místo Michal Vondryska 36+16 (52), 4. místo Petr Nováček 38+14 (52), 5. místo Vladimír Štandera 36+13 (49), 6. místo Josef Hrubý 37+12 (49). Poděkování patří všem zúčastněným za sportovní vystupování a členům MS Vojovice za zajištění akce.

Dne 2. 3. 2014 zahájilo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice již šestou střeleckou sezonu na střelnici v Nové Vsi u Nepomuka. Veřejného brokového závodu na 2 x 20 terčů automatický trap + finále se za krásného slunečného počasí zúčastnilo celkem 38 střelců. K vidění byly skvělé střelecké výkony, o čemž svědčí fakt, že  vstupenkou do finále byl nástřel vyšší než 37 terčů ze 40ti možných. První dvě místa do finálové položky obsadili pánové Maceška a Novák s nástřelem 38 terčů ze základní části. O zbylá čtyři finálová místa byl sveden rozstřel pěti střelců s nástřelem 37 terčů. Tento rozstřel opustil na 7. místě pan Tolar. Po napínavé finálové položce nebyl stále znám vítěz závodu. Z rozstřelu o první místo vítězně vyšel pan Novák 38+15 (53). 2. místo obsadil pan Nováček 37+16 (53), 3. místo pan Barva 37+15 (52), 4. místo pan Maceška 38+13 (51), 5. místo pan Koval 37+12 (49), 6. místo pan Říha 37+12 (49). Velké poděkování patří všem zúčastněným střelcům za férové vystupování po celý den a členům MS Pošumaví Vojovice za zajištění bezproblémového chodu celého závodu a přípravu skvělého občerstvení. Všichni se již těšíme na další brokový závod v rozsahu 2x20AT+finále, který je naplánován na 6.dubna.