Archiv aktualit 2015

Dne 22. 8. 2015 proběhl 6. ročník brokového závodu O putovní pohár MS Pošumaví Vojovice. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 12 členů sdružení, 8 hostů a 3 ženy. Rozsah soutěže byl 10 terčů lovecký parcour, 10 terčů automatický trap, 10 terčů zajíc na průseku + bažant, 10 ran vzduchovou puškou. Vítězem závodu se stal František Časta (32), 2. místo Marek Bartoš (30), 3. místo Jaroslav Čiviš (29), 4. místo Radek Vitvar (23), 5. místo Milan Kotlan (22), 6. místo Josef Ptáček st. (21). V kategorii hosté obsadil 1. místo Lukáš Zajíc (30), 2. místo Ondřej Klíma (26), 3. místo Václav Kapr (24). V kategorii žen, které střílely 10 ran vzduchovou puškou, zvítězila Patrície Kropilová (6), 2. místo obsadila Pavlína Týmlová (5), 3. místo Marcela Wachová. Během dne se podávalo pečené sele, o jehož přípravu se tradičně postaral předseda MS Vladimír Zelenka st. Tímto závodem končí letošní střelecká sezona v Nové Vsi u Nepomuka.

Dne 1. 8. 2015 proběhl za účasti 16-ti střelců brokový minizávod O pohár SSK Pošumaví Vojovice. Rozsah soutěže byl 10 terčů lovecké kolo (střílené ze 3 stanovišť), 10 terčů automatický trap a 5 terčů zajíc na průseku. Opravná položka byla umožněna střelcům v každé z disciplín. Pro střelce bylo připraveno bohaté občerstvení, večer s posezením při kytarách v místní klubovně. Vítězem závodu se stal s čistým nástřelem 25-ti terčů domácí střelec František Časta. Po rozstřelu obsadil 2. místo Radek Kočí (23), před 3. Jiřím Sedláčkem (23) a 4. Slavomírem Bílkem (23). 5. místo obsadil Milan Matějka (22), 6. Místo Václav Vaněk (22). První tři střelci obdrželi poháry, všichni zúčastnění pak věcné ceny. Tímto závodem se rozloučila střelnice v Nové Vsi u Nepomuka s letošní střeleckou sezonou.

Dne 28. 6. 2015 proběhl za účasti 44 střelců brokový závod v rozsahu 2x20 terčů automatický trap + finále. Během závodu byly k vidění skvělé střelecké výkony o čemž svědčí 13 čistých položek. Vstupenkou do finálové položky byl, prvně v historii střelnice, nástřel více než 39 terčů ze 40-ti možných. S nástřelem 39 terčů vstoupili do finále pánové Bém, Nováček a Kubal. S nástřelem 40-ti terčů pánové Říha, Racek a Kočí. Finálové položky byla střílena na jednu ránu na terče Flash. Po krásném finále se stal vítězem závodu Petr Racek (40+18), 2. místo obsadil Petr Nováček (39+17), 3. místo Jiří Říha (40+15, rozstřel+5), 4. místo Zdeněk Kubal (39+16, rozstřel+4), 5. místo Radek Kočí (40+14), 6. místo Josef Bém (39+12). Vítězem vloženého závodu na 10 terčů zajíc na průseku se stal domácí střelec František Časta (10, rozstřel +4), 2. místo Pavel Kydlíček (10, rozstřel +3), 3. místo Vladimír Štandera (10, rozstřel +2). Pro střelce na předních místech byly připraveny poháry a hodnotné ceny.

Dne 6.6.2015 proběhl na střelnici v Nové Vsi brokový závod mysliveckého sdružení Nepomuk o putovní pohár starosty města Nepomuk. Za krásného slunečného počasí se sešlo na střelnici celkem 49 střelců a střelkyň. Rozsah závodu byl 2x10 terčů automatický trap. Během dne bylo střelcům umožněno využít opravných položek. Vítězem závodu a tím i držitelem putovního poháru se stal Tomáš Kalivoda (20) - MS Nepomuk, 2. místo obsadil Vaclav Vaněk st. (20) - MS Lověna Žinkovy, 3. místo Vaclav Vaněk ml. (20) - MS Lověna Žinkovy, 4. místo František Časta (18) - MS Pošumaví Vojovice, 5. místo Jaroslav Čiviš (18) - MS Pošumaví Vojovice, 6. místo Miroslav Šmrha st. (18) - MS Slavník Břežany. V kategorii žen osadila 1. místo Martina Vondrysková (16), 2. místo Barbora Hrbáčková (8), 3. místo Vlastimila Soukupová (7). Vítězem vloženého závodu ve střelbě na zajíce na průseku se stal František Časta (10), který v rozstřelu porazil Václava Vaňka ml. (10), 3. místo obsadil Pavel Michálek ml. (9), který v rozstřelu porazil Jaroslava Čiviše (9) a Zbyňka Šolara (9). Poháry střelcům předal starosta města Nepomuk Ing. Jiří Švec.

Dne 17.5.2015 proběhl na střelnici v Nové Vsi u Nepomuka brokový trojboj O pohár starosty obce Neurazy v rozsahu 15 terčů lovecký parcour, 15 terčů automatický trap, 10 terčů zajíc na průseku. Závodu se zúčastnilo celkem 18 střelců. Lovecký parcour byl střílen na pěti stanovištích na celkem šest různých směrů vrhaček na terče standard oranžový a černý, midi a mini. Zajíc na průseku byl střílen ze tří stanovišť na automatické vrhačce na terče rabbit. Pro malý počet střelců byla umožněna oprava v každé z disciplín, čehož bylo hojně využito. Celkovým vítězem s nástřelem 38 terčů ze 40-ti možných se stal Ladislav Straka, 2. místo obsadil Jindřich Kubík (34), 3. místo Miroslav Pulkrábek (34). Úspěšným střelcům předal starosta obce Neurazy pan Miroslav Hrubý poháry a hodnotné ceny.

Foto z akce na:

Dne 19. 4. 2015 proběhl za krásného jarního počasí brokový závod v rozsahu 2x20 terčů automatický trap + finále. Druhý závod letošní sezony byl pojat jako 1. ročník soutěže o pohár starosty honebního společenstva Neurazy. Po přivítání a seznámení přítomných s průběhem soutěže se první runda odebrala na střeliště. Během dne poměřilo svůj střelecký um celkem 54 střelců. Vedle hlavní soutěže byl pro střelce připraven vložený závod na 10 terčů Zajíc na průseku. Vítězem vloženého závodu se stal Vl. Smola, 2. místo obsadil T. Janíček, 3. místo V. Štandera. Po odstřílení základní části byla známa šestice finalistů. Jako nejlepší střelec do finále postoupil P. Nováček s nástřelem 40 terčů, dále M. Šindelář, S. Konop ml. a J. Štengl shodně s 38 terči, poslední dvě místa si nástřelem 36 terčů zajistili J. Váchal st. a P. Racek. Tentokrát finálová položka nezamíchala pořadím ze základní části. Vítězem soutěže se stal P. Nováček 40+16 (56), 2. místo obsadil M. Šindelář 38+16 (54), 3. místo S. Konop ml. 38+15 (53), 4. místo J. Štengl 38+14 (52), 5. místo J. Váchal st. 36+13 (49), 6. místo P. Racek 36+10 (46). Střelcům na předních místech předali ředitel závodu František Časta, hlavní rozhodčí Jaroslav Čiviš a předseda honebního společenstva Václav Kubík poháry a hodnotné ceny.

Dne 7. 3. 2015 po delší zimní přestávce uspořádalo MS Pošumaví  Vojovice na své střelnici v Nové Vsi u Nepomuka veřejný brokový závod na 2 x 20 terčů  na automatickém trapu + šestičlenné finále. Svoje střelecké umění přijelo změřit celkem 48 střelců.  Po nezbytné presentaci byl závod zahájen a krátce před desátou hodinou začaly padat první výstřely.  Celý den nás provázelo krásné slunečné počasí a pro účastníky bylo připraveno bohaté občerstvení.  Viditelnost terčů byla dobrá, což mělo za následek velmi vyrovnané výsledky střelců.  Závod probíhal bez nejmenších problémů a po odstřílení základní části se jako první do finále probojovali  pánové Salák a Váchal st.  oba se shodným nástřelem 39 terčů.  Dále s menším odstupem a nástřelem 38 terčů  postoupili  JUDr. Kubík a Bouda.  Finálovou šestici uzavřeli s nástřelem 37 terčů pánové Čermák a Časta.  Po odstřílení finálové položky bylo pořadí následující po dramatickém boji se stal vítězem závodu Luděk Salák 39+17(56), 2. místo Váchal 39+16(55), 3. místo JUDr. Jindra Kubík 38+14(52), 4. místo František Časta 37+14(51), 5. místo Čermák 37+13(50) a 6. místě Josef Bouda 38, kterého neodkladné povinnosti do finále nepustili,  musel odjet a  finále se tak neúčastnil.  Střelcům na předních místech byly předány poháry a hodnotné ceny.

V sekci Plán akcí 2015 byl přidán rozpis brokových závodů na střelnici v Nové Vsi u Nepomuka v roce 2015.

Myslivecké sdružení a sportovní střelecký klub Pošumaví Vojovice Vás srdečně zve na brokové závody pořádané na střelnici v Nové Vsi u Nepomuka ve střelecké sezoně 2015.

Myslivecké sdružení a sportovní střelecký klub Pošumaví Vojovice přeje svým členům, přátelům brokové střelby a jejich rodinám Veselé Vánoce a úspěšný Nový rok 2015!