Archiv aktualit 2013

Dne 21. 9. 2013 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice již 4. ročník soutěže O přeborníka MS Pošumaví Vojovice. Rozsah soutěže: 10 terčů lovecký parcour + 10 terčů automatický trap + 10 terčů zajíc na průseku + 10 ran vzduchovou puškou. Celkem ve 4 kategoriích se závodu zúčastnilo 26 střelců. Počasí nám přálo a střelecké odpoledne nám v přátelské atmosmosféře příjemně utíkalo. Během dne pro nás byly připraveny specialitky z udírny a pečené prasátko. Pro zpestření byl připraven pro střelce vložený závod na 12 terčů na vysokou a nízkou věž. Vítězem vloženého závodu se stal Lukáš Zajíc s 11 zásahy. Celkovým vítězem soutěže a tím i držitelem putovního poháru Přeborníka sdružení a vítězem kategorie MS Vojovice-senioři se stal Marek Bartoš (35 ze 40 možných zásahů). 2.místo v kategorii obsadil František Časta (27), 3.místo Jaroslav Čiviš (25), dále Vladimír Březák (20), Josef Kubík ml. (15). Vítězem kategorie MS Vojovice-veteráni se stal Jan Jandoš (26), 2.místo Václav Hora (21), 3.místo Luboš Zajíc (21), dále Jaroslav Staněk (14), Radek Vitvar (16). Vítězkou kategorie MS Vojovice-ženy se stala Lenka Čivišová (14). V kategorii hosté se závodu zúčastnilo celkem 14 střelců. Na 1.místě se umístil Stanislav Andrýs (34), 2.místo Jan Baštář st. (30), 3.místo Jan Koval ml. (29), 4.místo Lukáš Zajíc (29), 5.místo Jan Koval st. (28).

Poděkování patří všem členům MS Pošumaví Vojovice a našim přátelům, kteří si s námi zasoutěžili v uzavřeném závodu O přeborníka MS Pošumaví Vojovice. Velké poděkování patří panu Zelenkovi a jeho rodině za pečení prasátka, Lence Čivišové a Pavlíně Týmlové za zajištění stánku a našim kytaristům Vladimíru Březákovi a Václavu Bártovi za skvělou zábavu až do ranních hodin.

Dne 1. 9. 2013 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice brokový trojboj v rozsahu 15 terčů lovecký parcour, 15 terčů automatický trap a 10 terčů zajíc na průseku. Počasí brokové střelbě přálo a přispělo k účasti 32 střelců. Ve všech disciplínách byla střelcům umožněna jedna oprava. Po celý den byly k vidění skvělé a vyrovnané výkony střelců. Po skončení základní části závodu nebyl stále jasný vítěz. Celkem 5 střelců shodně nastřílelo 36 terčů ze 40 možných. Disciplínou pro rozstřel byla určena položka 10ti terčů na automatickém trapu. Po samotném rozstřelu měli 3 střelci shodně 8 terčů a 2 po 6 terčích. Jako první opustil finálový rozstřel na 5.místě Jindřich Kubík (36), na 4.místě Jiří Hrouda (36). Dále se pokračovalo rozstřelem o první místo. Rozstřel opustil na 3.místě Slavomír Bílek (36), 2.místo obsadil Bohuslav Pokorný(36). Vítězem závodu se stal Václav Hanzlík(36). Pro střelce na předních místech byly připraveny poháry a hodnotné ceny.

Tímto závodem byla uzavřena letošní střelecká sezona na střelnici v Nové Vsi u Nepomuka. MS a SSK Pošumaví Vojovice děkuje všem svým přiznivcům  a přátelům za účasti na našich akcích a těší se na shledanou ve střelecké sezoně 2014.

Dne 30. 6. 2013 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice brokový trojboj v rozsahu 10 terčů lovecký parcour, 10 terčů automatický trap a 10 terčů zajíc na průseku. Za krásného slunečného počasí se závodu zúčastnilo 29 střelců. V disciplínách LP a AT byla střelcům umožněna jedna oprava. Výsledky střelců byly velmi vyrovnané. Až disciplína zajíc na půseku zamíchal pořadím a určil tři střelce se shodným nástřelem 28 terčů do boje o první místo. Losem byla určena startovní čísla střelců do finálového rozstřelu i disciplína pro rozstřel-zajíc na průseku. Jako první opustil rozstřel o první místo celkově 3.Bohuslav Černý (28). Až 10. terč rozhodl o 2.místě Pavla kydlíčka (28). Vítězem závodu se stal Lukáš Kolár (28). Dále na 4.místě Jindřich Kubík (27), 5.Jiří Frenkl (27), 6.Josef Elšlégr (27). Pro střelce na předních místech byly připraveny poháry a věcné ceny.

Dne 1. 6. 2013 uspořádalo myslivecké sdružení Nepomuk X. ročník střelby na asfaltové terče o putovní pohár starosty města Nepomuk. Závod byl vypsán v rozsahu 2x10 terčů AT. Přes deštivé počasí se závodu zůčastnilo 45 střelců a svojí účastí ozdobily závod dvě ženy, které svým umem předčily mnoho mužských kolegů. Výsedky ze základní části závodu si bylo možno zlepšit v opravných položkách, kterých střelci hojně využili. O první místo, a tím o putovní pohár starosty města Nepomuk se rozstřeloval Pavel Butovec s domácím střelcem Františkem Častou. Vítězem závodu se stal Pavel Butovec (18), 2. František Časta (18), 3. Petr Maťha. V kategorii žen 1. Martina Vondrysková, 2. Jana Šelmátová. Pro každého střelce byly připraveny ceny.

Dne 26. 5. 2013 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice veřejný brokový závod  na 2 x 20 terčů automatický trap + finále. Za stálého děště a silného větru, který si pohrával s dráhou letu terčů, přijelo své střelecké umění poměřit celkem 32 střelců. Přes velmi těžké podmínky pro brokovou střelbu byly k vidění skvělé střelecké výkony. Suveréně z prvního místa ze základní části postoupil do finále Luděk Salák, který jako jediný dokázal natřílet v základní čísti 2x čistou položku, tedy 40 terčů. Dále do finále postoupili střelci v pořadí: Racek, Zeman, Rosenbaum, Kydlíček a ze šestého místa po vítězném rostřelu Bém před Fagošem a Jílkem. Po odstřílení finále na 20 terčů po jedné ráně si vystřílel 1. místo Luděk Salák 40+18 (58), 2. Milan Zeman 37+18 (55), 3. Petr Racek 38+16 (54),  4. Pavel Kydlíček 37+16 (53), 5. Josef Bém 36+15 (51), 6. Rosenbaum 37+13 (50).

Dne 7. 4. 2013 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice veřejný brokový závod  na 2 x 20 terčů automatický trap + finále.  Počasí závodu bohužel nepřálo, což se projevilo na množství zúčastněných střelců. Svoje střelecké dovednosti poměřilo 36 střelců. I přes chladné počasí a střídající se déšť se sněžením byly k vidění skvělé střelecké výkony. V základní části nastříleli celkem 4 střelci čistou položku, tedy 20 terčů. Ze základní části závodu postoupili střelci v pořadí: Vaňáč Václav 39, Barva Josef 39, Salák Luděk 39, Tolar Jan 37, Šlapák Václav 36, Kydlíček Pavel 36.    Finále střílené na jednu ráno opět zamíchalo pořadním. Celkovým vítězem závodu se stal Luděk Salák 39+18 (57), 2. Václav Vaňáč 39+15 (54), 3. Josef Barva 39+13 (52), 4. Pavel Kydlíček 36+14 (50), 5. Jan Tolar 37+12 (49), 6. Václav Šlapák 36+11 (47). Pro střelce na předních místech byly připraveny hodnotné ceny a poháry. Těšíme se naviděnou na dalším brokovém závodě 30.6.2013 na trojboji na 3x10 terčů .

Dne 2. 3. 2013 uspořádalo myslivecké sdružení a SSK Pošumaví Vojovice první brokový závod letošní střelecké sezony na 2 x 20 terčů automatický trap + finále.  Na sněhem pokrytou střelnici přijelo změřit svůj střelecký um 40 střelců. Závod probíhal bez technických závad a již kolem 14. hodiny byla známa jména finalistů. Z prvního místa do finále postoupil pan Tolar, dále Frenkl, Salák, Stach, Kydlíček a poslední místo do finále si vystřílel v rozstřelu pan Šachl ml. Finále střílené na 20 terčů po jedné ráně zamíchalo pořadím. Celkovým vítězem závodu se stal Frenkl 37+16, 2. Tolar 38+13, 3. Salák 35+14, 4. Kydlíček 34+13, 5. Stach 34+13, 6. Šachl ml. 33+14. Pro střelce na prvních patnácti místech byly připraveny hodnotné ceny. Všichni se již těšíme na další závod pořádaný 7.4.2013.